نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: نخواندن نماز

4766
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42948
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy نخواندن نماز

سلام من 16 سالمه از وقتی ک ب سن تکلیف رسیدم دست و پا شکسته نمازامو میخوندم اما دو سال هست ک بیشتر وقتا نمیخونم امسالم ک کلا نمیتونم بخونم اصلا صدای اذانو میشنوم ولی تو دلم با خدا حرف میزنم ک خودت ببخش و اینا ولی نمیرم بخونم حتی کارم ب خ.ا هم رسیده خیلی ناراحتم واقعا واقعا توی این دو سال توی همه چی پسرفت کردم حتی من حافظ 8 جز قرانم الان اصلا نمیتونم سراغ قران برم نمیتونم حفظش کنم ی ساله هنوز جز هشتم نمیدونم چرا از همه لحاظ ضعیف شدم نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنیید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42698
    تشکـر
    57
    تشکر شده 82 بار در 52 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : نخواندن نماز

سلام عزیزم تبریک میگم که 8 جز قران رو حفظ هستین خیلی خوبه موفق باشین .خب اول باید عامل این کم کاری و پسرفت رو به قول خودتون پیدا کنین چی باعث شده نمازخوندنو ترک کنین؟ گاهی اوقات ناامید شدن از خدا و گاهی وقتا تنبلی باعث میشه که اگه چند روز بخونیم عادت میکنیم و ادامه میدیم پس چند روز نماز بخونین تا عادت کنین . همه گاهی وقتا اینجوری میشیم که از یه جای دیگه دلخوریم و خودمون مسئول کارامون هستیم اونوقت از خدا شاکی میشیم و مثلا قهر میکنیم با خدا در حالی که خودمون اراده و اختیار داریم و همه چی پای خودمونه خدا از قبل همه چیزو به ما گفته ولی ما غفلت کردیم .اینکه میگین از همه لحاظ ضعیف شدم یه تلقین میتونه باشه سعی کنید خودتونو سرگرم کنید و شاد باشید ورزش کنید و فکرتونو درگیر چیزهای بی اهمیت نکنید . هیچ چیز تو دنیا مهم تر از خودتون نیست و هیچ کس نمیتونه دلسوز شما باشه جز خودتون پس بهتره خودتونو تغیر بدین و به خودتون کمک کنین بالاخره هر ادمی تو زندگیش یه جاهایی پیشرفت داره یه جاهایی پسرفت این طبیعیه زندگی که یکنواخت نیست و اینکه خود ادم باعث میشه پسرفت کنه پس میتونه همون ادم باعث پیشرفت خودشم بشه .

3. کاربران زیر از Leila.h بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42948
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اخه من خیلی دوست دارم نمازامو بخونم ولی انگار ی چیزی جلومو میگیره و نمیرم تو دل کلی ام با خدا حرف میزنم
    یهو اینجوری شدم کلا تمرکز ندارم ن نمازم ن قرانم دیگه از اینجور کارا خوشم نمیاد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdeeh نمایش پست ها
    سلام من 16 سالمه از وقتی ک ب سن تکلیف رسیدم دست و پا شکسته نمازامو میخوندم اما دو سال هست ک بیشتر وقتا نمیخونم امسالم ک کلا نمیتونم بخونم اصلا صدای اذانو میشنوم ولی تو دلم با خدا حرف میزنم ک خودت ببخش و اینا ولی نمیرم بخونم حتی کارم ب خ.ا هم رسیده خیلی ناراحتم واقعا واقعا توی این دو سال توی همه چی پسرفت کردم حتی من حافظ 8 جز قرانم الان اصلا نمیتونم سراغ قران برم نمیتونم حفظش کنم ی ساله هنوز جز هشتم نمیدونم چرا از همه لحاظ ضعیف شدم نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنیید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

به سایت مشاور کو خوش اومدین

دوست گرامی ابتدا مشخص کن و بگو آیا خودت به این فکر افتادی که نمازت رو با کاهلی دنبال میکنی یا تذکر والدینته

آیا نماز رو برای قرب به خدا میخوندی و میخونی و دوست داری بخونی یا صرفا جهت کسب رضایت دیگران ( پدر و مادر و.....)

ببین تحولات مقطعی نظیر ضعف در پیگیری کارها نظیر حفظ کردن قرآن کلام و........میتونه چند علت داشته باشه که دوعاملش رو برات مثل میزنم

تحولات مقطعی که توی برهه ای از سن و زمان برای هر کسی اتفاق میوفته و با عنوان نواسانات روحی و البته زود گذر شناخته میشه

یا اینکه داری دچار افسردگی میشی که میتون به خاطر کم بود تفریح و درنتیجه بی انگیزگی و بی هدف بودن شما باشه

آیا تفریح مناسب و سرگرمی و شور شوق توی زندگی روزانه داری ؟

به نظرم ممکنه رابطه ضعیف شما توی نماز و معنویات با خدا به خاطر کم بودن اطلاعات دینی شما باشه و همین مسئله باعث ضعف شما در معنویات شده

اطلاعاتی نظیر اینکه چرا شیعه شدم ؟

چرا نماز میخونیم ؟

نماز چیه؟

بزار نماز رو برات توضیح بدم : از دیر باز همه افراد با تمام ادیان از پروردگار متعال سپاس گزاری کردند بعضی ها با دعا بعضی ها با رفتن به کلیسه و بعضی ها بارفتن به کلیسا و در این مکان ها کارهایی میکردن که همگی نشان از سپاسگزاری از خدا داشت

ما مسلمان ها برای سپاس از پرودگار یکتا نماز رو بر گزار میکنیم تا سپاس گزاری از حق تعالی رو انجام داده باشیم
    مورد بعد اینکه میتونی تفسیر قرآن رو بخونی
    تفسیر قرآن درک عمیقی از وجود خدا در انسان ایجاد میکنه و باعث
    معنویتی درون انسان میشه که به هیچ وجه قابل ضعف نیست

درنهایت به نظرم شما اطلاعات دینیت و آموزه های درست در این جهت کمه

به کلاس های معارف که در انجمن های آموزشی برای نو جوان ها برگزار میشه برو
    واینکه ممکنه ضعف شما علت پزشکی داشته باشه ! آیا از لحاظ پزشکی برای اطمینان از سلامتتون آزمایش خون دادین ؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

اخه من خیلی دوست دارم نمازامو بخونم ولی انگار ی چیزی جلومو میگیره و نمیرم تو دل کلی ام با خدا حرف میزنم
    یهو اینجوری شدم کلا تمرکز ندارم ن نمازم ن قرانم دیگه از اینجور کارا خوشم نمیاد
    دوست گرامی خوشت میاد و برا همینه که تاپیک زدی چون خوشت میاد و دوست داری بتونی کاهل نباشی

اما چیزی که باعث ضعف شما شده رو بهت توی پست اول توضیح دادم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42948
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نه خودم به این فکر افتادم چون واقعا از ایم وضعیت خسته شدم ن من خیلی دوست دارم ب خدا نزدیک بشم تفریح مناسب منظورتون چیه من کلا امسال همش دارم درس میخونم و اصلا تفریح انچنانی ندارم بیشترم دوست دارم تو اتاقم تنها باشمو و هر کی پیشم میاد دوست دارم زودتر بره قرانو هم خیلی دوست دارم ولی نمیتونم اصلا حفظش کنم بعضی وقتا میشم با صدای بلند و ترتیل قرانو میخونم ی ایه هایی رو خیلی دوست دارم ولی نمیشینم حفظ کنم

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نه خودم به این فکر افتادم چون واقعا از ایم وضعیت خسته شدم ن من خیلی دوست دارم ب خدا نزدیک بشم تفریح مناسب منظورتون چیه من کلا امسال همش دارم درس میخونم و اصلا تفریح انچنانی ندارم بیشترم دوست دارم تو اتاقم تنها باشمو و هر کی پیشم میاد دوست دارم زودتر بره قرانو هم خیلی دوست دارم ولی نمیتونم اصلا حفظش کنم بعضی وقتا میشم با صدای بلند و ترتیل قرانو میخونم ی ایه هایی رو خیلی دوست دارم ولی نمیشینم حفظ کنم
    سلام

ببینید شما با حفظ کردن هشت جزء قرآن، انرژی مغزتون رو کاهش دادید، از طرفی غذایی که میخورید فست فود هست که هیچ انرژی نداره، برای همین چون مغزتون حالت خستگی پیدا کرده شما به سمت افسردگی کشیده شدید.

الان مغز شما مثل باتری ضعیف شده، پس نیاز به شارژ هست.

حالا چطور انرژی مغزو برگردونید و حافظتونو تقویت کنید؟

معلومه از طریق تغذیه مناسب.

برای تقویت حافظه کُندر، زعفران، بادام، گردو، مویز(کشمش درشت دانه دار که دانه اش نباید خورده بشه) خیلی مفید هستند.

از فست فود باید پرهیز کنید، باید باید باید.

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

درود.
    پسرفت کردن در کاری ربطی به نخوندن نماز نداره!
    اگه داشت که بلاد کفر بیشتر از ما پیشرفت نمی کرد. و مردمانش رو بیشتر از ما دوست نمیداشت. و فرهنگشون بیشتر از ما نبود. و ..........
    این که داری احساس گناه می کنی به خاطر تلقینی هست که بهت کردن. همه جا تو گوشت داد زدن که نماز خوندن واجبه. و نخونی میری جهنم!
    نماز خوندن بدون اجازه انسان کامل حرامه. نمازخوندن وسیله صراط مستقیم نیست. اگه داشت، شیطان که فرشته محبوب خدا بود و چندهزارسال عبادتش کرده بود. به این وضع نمی افتاد.
    در پناه خدای شمس، عطار، مولانا و ...

10. 2 کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط arameshh نمایش پست ها
    ...نمازخوندن وسیله صراط مستقیم نیست. اگه داشت، شیطان که فرشته محبوب خدا بود و چندهزارسال عبادتش کرده بود. به این وضع نمی افتاد...
    ترجمه آیه 82 سوره اسراء:
    « و ما آنچه از قرآن فرستیم شفا و رحمت برای اهل ایمان است و ظالمان را به جز زیان چیزی نخواهد افزود ».

نماز خوندن بدون عقل و آگاهی داشتن از حق و باطل و درست و غلط متناسب با زمان و مکان و اتفاقات روزمره، نه تنها باعث رسیدن به کمال و صراط مستقیم نمیشه بلکه انسان رو به سرنوشت شیطان و ابن ملجم و شمر گرفتار میکنه.

ولی این حرف معنیش این نیست که انسان مسلمان مجاز باشه نمازو ترک کنه، نماز غذای روح هست و روح رو باید تغذیه کرد چون روح نیاز داره.

جسم و روح هر دو باید سالم باشن تا انسان به تعادل و تکامل برسه.

حالا میشه بفرمایید میزانتون برا سنجش و فهمیدن حق و باطل، درست و غلط چیه؟
    ویرایش توسط Experience : 02-25-2020 در ساعت 11:26 PM

12. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    میزان امتیاز
    10

جواب سوال اخرتون: تفکر و خرد.
    در درجه اول خرد حکم میکنه، انجام دادن هرکاری، احتیاج به دلیل و حکمت داره. عمل کردن بدون فهمیدن معنیش واضحه چیه. پس کسی که در مقام سوال برمیاد. من هستم. سوالات شما خودش احتیاج به سوال داره! چون دارید از عملی دفاع می کنید.

خب، شما از قرآن سوره آوردی.
    الم ﴿١﴾ ذَٰلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيْبَ ۛ فِيهِ ۛ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَ..!
    شروع قرآن بعد از سوره حمد که خودش دریایی از معانی هستش. سوره بقره هست. که با یک کلمه رمز و بعدش یک حجت شروع میشه.
    معنی الم رو میدونی؟
    اگه نه، معنی آیه بعدیش چی؟
    معنیش اینه: این کتاب بدون شک راهنمای متقین است.
    آیا شما از متقین هستی؟
    اصلا این به کنار، همون سوره ای که آوردی، آیا استارتر تایپیک اهل ایمان هست؟ اصلا معنی ایمان رو میشه توضیح بدید چیه. و به قول خودتون میزانتون برای تشخیص درستی یا نادرستی توضیحتون چیه؟
    در ضمن تمام عابدان و زاهدان تمام ادیان دنیا ناخن شصت پای شیطان هم نخواهند شد.!
    پس وقتی مثال شیطان رو زدم. بدون دلیل نبود!
    خب دیگه پس لازم نیست بریم سراغ حرف های بعدی شما.
    همین مثالی رو که اولش زدین رو به سوالاتش پاسخ بدین ممنون میشم.
    ویرایش توسط arameshh : 02-26-2020 در ساعت 03:23 PM

14. کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

جواب سوال اخرتون: تفکر و خرد.
    در درجه اول خرد حکم میکنه، انجام دادن هرکاری، احتیاج به دلیل و حکمت داره. عمل کردن بدون فهمیدن معنیش واضحه چیه. پس کسی که در مقام سوال برمیاد. من هستم. سوالات شما خودش احتیاج به سوال داره! چون دارید از عملی دفاع می کنید.

خب، شما از قرآن سوره آوردی.
    الم ﴿١﴾ ذَٰلِكَ الْكِتَابُ لَا رَيْبَ ۛ فِيهِ ۛ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَ..!
    شروع قرآن بعد از سوره حمد که خودش دریایی از معانی هستش. سوره بقره هست. که با یک کلمه رمز و بعدش یک حجت شروع میشه.
    معنی الم رو میدونی؟
    اگه نه، معنی آیه بعدیش چی؟
    معنیش اینه: این کتاب بدون شک راهنمای متقین است.
    آیا شما از متقین هستی؟
    اصلا این به کنار، همون سوره ای که آوردی، آیا استارتر تایپیک اهل ایمان هست؟ اصلا معنی ایمان رو میشه توضیح بدید چیه. و به قول خودتون میزانتون برای تشخیص درستی یا نادرستی توضیحتون چیه؟
    در ضمن تمام عابدان و زاهدان تمام ادیان دنیا ناخن شصت پای شیطان هم نخواهند شد.!
    پس وقتی مثال شیطان رو زدم. بدون دلیل نبود!
    خب دیگه پس لازم نیست بریم سراغ حرف های بعدی شما.
    همین مثالی رو که اولش زدین رو به سوالاتش پاسخ بدین ممنون میشم.
    تفکر و خرد بر چه اساسی؟
    اینا که خودشون میزان نیستن.

حالا کسی نگفت بدون فهمیدن عمل کنید، اتفاقاً حرف من اینه بفهمید و عمل کنید.

معنی متقین در ایات بعدی گفته شده و چندان پیچیده و غیر قابل فهم نیست.

سعی میکنم طبق آموزه های اسلام زندگی کنم و مبنای فکر و منطقم همین آموزه ها هستن.
    حالا اگه من از متقین نباشم، این دلیل منطقی و درستی میشه تا شما خودتونو از راه درست خارج کنید؟
    معیارتون برای تشخیص حق از باطل، رفتارهای یکی مثل من هست؟
    حالا بنده کی باشم که از رو رفتار من برا خودتون مسیر زندگی تعریف میکنید؟
    اگه اساس فکریتون این شکلیه متاسفانه نمیشه اسمشو تفکر و خرد گذاشت.

شما کدوم آموزه اسلامی رو فهمیدین و بهش عمل کردین که باعث ضررتون شد؟

شما اول گارد میگیرید که آموزه ای رو نفهمید بعد میگید چیزیو که نفهمیدم چرا انجامش بدم؟
    خب معلومه نفهمیدی، چون خودت نخواستی بفهمی.
    آیه 82 سوره اسراء در پست قبلم دقیقاً همینو گفته، وقتی با حالت گارد میای قرآن میخونی بیشتر به مخالفتت افزوده میشه تا اینکه بفهمیش و ضرر میکنی.

اول گاردتو بیار پایین ریلکس شو بعد با آرامش درکش کن، با حالت گارد گرفته نمیشه چیزی فهمید.

روایاتی از رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله: « ایمان تصدیق با قلب، اقرار با زبان و عمل با اعضا و جوارح می‌باشد ». بحارالانوار، ج 66، ص 68
    اینم توضیح مختصر و مفید ایمان.

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    میزان امتیاز
    10

کسانی که خودشان را به خواب می زنند....

امیدوارم استارتر تایپیک با خرد و فکر خودشون راه درست رو انتخاب کنن.
    و به قیل و قال گوش جان نسپارند.

حق با شماست.
    شما را به خدای خودتان می سپارم.

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

کسانی که خودشان را به خواب می زنند....

امیدوارم استارتر تایپیک با خرد و فکر خودشون راه درست رو انتخاب کنن.
    و به قیل و قال گوش جان نسپارند.

حق با شماست.
    شما را به خدای خودتان می سپارم.
    یعنی مثل تو خودشو به خواب بزنه؟

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام مهدیه جان
    نماز خوندن بر اساس یه باوره که اسلام میگه اگه نمازاتو داخل وقت نخونی جهنم میری و عذاب میشی!

اگه این باور در شما هست که خب از جهنم موردنظر میترسی و نمازاتو میخونی
    اما اگه این باور در شما نباشه یا خفیف و ملایم باشه یا نمیخونی یا یه خط در میون میخونی

وضعیت فعلی شما یعنی که باور کافی به اهمیت نماز در دینت نداری و باورها و عقاید رو نمیشه به کسی تزریق کرد!!

یعنی اصلا اگه این تاپیک رو میزدی یا نمیزدی فرقی به حال تو نداشت چون هیچکس نمیتونه کمک موثری کنه مگر اینکه اعتقادات رو به شما تزریق کنه که اونم تا جاییکه میدونیم امپولش هنوز اختراع نشده!!
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    سلام مهدیه جان
    نماز خوندن بر اساس یه باوره که اسلام میگه اگه نمازاتو داخل وقت نخونی جهنم میری و عذاب میشی!

اگه این باور در شما هست که خب از جهنم موردنظر میترسی و نمازاتو میخونی
    اما اگه این باور در شما نباشه یا خفیف و ملایم باشه یا نمیخونی یا یه خط در میون میخونی

وضعیت فعلی شما یعنی که باور کافی به اهمیت نماز در دینت نداری و باورها و عقاید رو نمیشه به کسی تزریق کرد!!

یعنی اصلا اگه این تاپیک رو میزدی یا نمیزدی فرقی به حال تو نداشت چون هیچکس نمیتونه کمک موثری کنه مگر اینکه اعتقادات رو به شما تزریق کنه که اونم تا جاییکه میدونیم امپولش هنوز اختراع نشده!!
    بعضی وقتا اعتقادات وجود دارن و کار از یه جای دیگه میلنگه، یه مشکل وجود داره که پیدا و حل نشده رو ضعیف شدن اعتقادات تاثیر گذاشته.

بدن انسان(جسم و روح باهم) یه سیستم هست که اجزای تشکیل دهنده داره که هر کدوم از اجزا برا خودشون سیستم هستن و به همدیگه ربط دارن و اختلال یکی از اجزا میتونه رو بقیه تاثیر بذاره.
    ویرایش توسط Experience : 02-28-2020 در ساعت 01:11 AM

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام عزیزم .
    من فکر میکنم مشکل شما اینه که شما هنوز خدا و جایگاه و حضور خدارو در زندگی خودتون درک نکردید.
    حتی حدس میزنم که نه تنها تو این موضوع بلکه در زمینه های دیگر زندگیتون هم مشکل دارید و نمیدونید دقیقا چی میخواین و چه خواسته ای دارید.
    ببینید هر انسانی یکسری خواسته ها نیازها آرزوها و اهدافی داره و در دنیایی قرار گرفته که کاملا تحت تاثیر محیط و افراد پیرامونش قرار داره . یعنی اینجوری نیست که مثلن شما یه خواسته ای داشته باشید و بعدش تلاشتو بکنید و دقیقا هم به هدف برسید!! اصلا اینجوری نیست . مثال میزنم فرضا شما به یک رشته ی خاصی علاقه دارید و تمام تلاشتونو انجام میدین و بعد ناگهان قانون ها تغییر میکنه و همون رشته ای که شما علاقه داشتید ظرفیت پذیرفشش کم میشه یا مثلن اون رشته حذف میشه . یا اینکه شما با وجود تلاش بسیار زیادی که انجام میدین اما مشاهده میکنید یکسری به راحتی با داشتن نمونه سوال جایگاه شما رو اشغال میکنه و به این ترتیب دچار یاس و ناامیدی میشید چرا؟ چون احساس میکنید به نتیجه دلخواهتون نرسید تلاش شما هدر رفته . یا مثلن تو اخبار وبرنامه ها میبینید که مثلن فلان شخص معروف همین که معروف شد یهویی سکته میکنه میمیره !!! اینهمه تلاش نتیجش صفر . یعنی همون لحظه ای که خواست از دسترنج تلاشش بهره ببره همون موقع، روز مرگش فرا میرسه . خب فرضا طرف اولش با یه نیروی زیادی تلاش میکنه بعد که شکست وپشت سرهم شکستو تجربه میکنه ممکنه، یکسری خودکشی کنن یکسری هم تصمیم میگیرن که تقلب کنن و هم رنگ جماعت بشن و یا حتی به فکر دزدی و رشوه و ...میوفتن و به این ترتیب این اتفاق میوفته که میگن اگرگرگ نباشیم عین بره سرمونو میبرن !! وقانون جنگل اتفاق میوفته
    خدا در قران هم میفرماید در یک دوره ای بود که هیچ پیامبرو امامی در بین مردم نبود خب این موضوع رو به قشنگی خدا در قرآن عنوان میکنند که به خاطر نبود دین چه اتفاقی افتاد:
    مردم (در آغاز) يك دسته بودند؛ (و تضادى در ميان آنها وجود نداشت. بتدريج جوامع و طبقات پديد آمد و اختلافات و تضادهايى در ميان آنها پيدا شد، در اين حال) خداوند، پيامبران را برانگيخت؛ تا مردم را بشارت و بيم دهند و كتاب آسمانى، كه به سوى حق دعوت مى‏كرد، با آنها نازل نمود؛ تا در ميان مردم، در آنچه اختلاف داشتند، داورى كند. (افراد باايمان، در آن اختلاف نكردند؛) تنها (گروهى از) كسانى كه كتاب را دريافت داشته بودند، و نشانه‏هاى روشن به آنها رسيده بود، به خاطر انحراف از حق و ستمگرى، در آن اختلاف كردند. خداوند ، آنهايى را كه ايمان آورده بودند، به حقيقت آنچه مورد اختلاف بود، به فرمان خودش، رهبرى نمود. (اما افراد بی ايمان، همچنان در گمراهى و اختلاف، باقى ماندند.) و خدا، هر كس را بخواهد، به راه راست هدايت مى‏كند. (213 بقره)
    خب پس میبینم در شرایطی که افراد به خاطر تبعیض هاو شکست های پی در پی به سمتی کشیده میشن که از انسانیت دور میشن و به قولی تصمیم میگیره که گرگ بشه چه اتفاقی میوفته ؟ امنیت و آرامش و اعتماد از بین میره و بدتر از همه فرد به پوچی میرسه چون به این نتیجه میرسه که هر چیزیم که بدست میاره اخرش با مرگ از دست میده .
    در اینجاست که خدا که بنده هاشو افریده و از نیازها و خواسته هاش باخبره ، مارا از گذشته و اینده و حال باخبر میکنه . چون میدونه که انسان هر چقدرم باهوشو عاقل و همه چیز دان باشه ، از اینده و گذشته خودش که با خبر نیست ؟ ما انسان ها از یک دقیقه آینده خودمون باخبر نیستیم چه برسه به هزاران سال پیش یا هزاران سال بعد . و همونطور که میدونی ما انسان وقتی میخوایم استارت شروع کاری رو بزنیم باید برنامه ریزی کنیم و خیلی وابسته به تجارب دیگران هستیم . وگرنه تا بخواییم خودمون یکاری رو یادبگیریم و تازه شروع کنیم همه عمرمون تموم شده ودرضمن وقتی هم از اینده با خبر نباشیم ناامید میشیم و حس میکنیم که با مرگ و یه اتفاق غیر قابل پیش بینی همه تلاشامون هدر رفته . برای همین هست که خدا، با خبر دادن ما از گذشته و اینده و اینکه زندگی ما با مرگ تموم نمیشه از ما خواسته که انسان باشیم و صبور باشیم در سختی ها و فرازو نشیب های زندگی ، گرگ نشیم دزد نشیم قاتل نشیم و بهمون امید داده که اگر راه درستو در پیش بگیرم هم در این دنیا و اگر عمرمون کفاف نده صددرصد در در اون دنیا نتیجه کارهامونو میگیرم ولی اگر راه اشتباهی رو بریم نتیجش جهنم و عذاب هست .
    خب حالا چرا مسله بهشتو جهنم مطرح شد؟
    خب در یکسری دوران ها و حتی زمان های ما ، یکسری افراد در شرایطی به دنیا اومدن که هیچ پیامبری در بینشون نبود هیچ کتاب اسمانی در بینشون نبود واسه همین همون حسی که گفتم حس ناامیدی و تنفر و بدبینی و سرانجام همون راه های اشتباهی که گفتم سراغ افراد میومد. در این حالت خدا فرمودن من از جاهل میگذریم ولی از عالم نمیگذرم به خاطر اینکه نتیجه این لطف و محبت خدا که به ما خبر از اینده و گذشته رو داده و مارا ازین سرگردانی نجات داده و به حرکت های ما جهت داده که هیچ وقت در هیچ لحظه ای حتی اگر به ظاهر شکست میخوریم تسلیم نشیم و گرگ نشیم پس خدا از ما خواسته که راه درستو پیش بریم چون خدا همه بنده هاشو دوست داره و دلش نمیخوات مثله گرگ حق دیگران رو بخوریم و بهم اسیب برسونیم. پس باید تلاشمونو کنیم که در راه درست قدم برداریم و انسان باشیم . نماز روزه و دعا برای خودمونه که هر لحظه زندگیمون اینو فراموش نکنیم که نباید تسلیم بشیم و همیشه قدم هامون محکمم برداریم و هر جایی مانعی سد راهمون بود با کمک خدا اون مانع برداریم . چون برای خدا غیرممکن وجود نداره
    من پیشنهادم اینه که شما به جای حفظ قران ، اول یه دور ترجمه قران رو بخون و قشنگ میبینی که چه زیبا خدا باهات صحبت میکنه و بهت ارامش میده و حتی برای اینکه بیشتر و بیشتر با خدا حرف بزنی ناخودگاه به سراغ مستحبات هم کشیده میشی تا همیشه و هر لحظه با خدا حرف بزنی
    ویرایش توسط eli2 : 02-28-2020 در ساعت 01:47 AM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44395
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    بنده به شدت با شما همزاد پنداری می کنم چرا که وقتی دوازده یا سیزده ساله بودم پدر و مادرم من رو به اجبار وا می داشتند که نمازم رو بخونم و من هم از زیرش در می رفتم اما وقتی به درک درستی رسیدم که چرا باید نماز بخونم و به عظمت خداوند پی بردم فهمیدم که باید نماز رو بخونم با تواضع نه با این فکر که من چه کار بزرگی انجام می دهم و تکبر داشته باشم عزیز من از نظر من چهل روز انجام دادن یک کار باعث می شه که به اون کار عادت کنی و انجام ندادنش یه جوری مایه ی عذاب بشه ذره ذره شروع کن نمی خواد یک دفعه با خودت تصمیم بگیری که فردا چندین صفحه قرآن می خونم چندین رکعت نماز می خونم نه ذره ذره اول از نماز که جزء واجبات هست شروع کن من خودم به این جمله که چهل روز بخونی عادت می کنی اعتقاد نداشتم اما وقتی اثرش رو روی خودم دیدم معتقد شدم و واقعا عالیه که هشت جزء قرآن رو حفظید و این باعث می شه تقوای بیشتری داشته باشید اول از همه نمی خواد قرآن رو حفظ کنید اول معنی و مفهوم آیات رو بخونید و بعد شروع به حفظ کردن کنید چون خیلی از انسان ها هستن که قرآن را حفظ هستند اما گناه می کنند پیشنهاد من به شما خواندن روزی یک صفحه از تفسیر قرآن هست و این را به یاد داشته باشید اگر توی دین به خود سخت بگیرید باعث زدگی و تنفر شما از آن دین می شود
    یا علی

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49541
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    1

احساس گناه نکنید طبیعیه

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49541
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    1

همون ارتباط قلبی کافیه. احساس گناه رو از خودت دور کن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد